امروز
چهارشنبه
مهر 1399
9
قمری:13 صفر 1442

میلادی:30 سپتامبر 2020
 
تاریخ : سه شنبه 10 دي 1398     |     کد : 123

مدیرعامل سازمان کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز:

شناسنامه‌دار کردن گوشت با استقبال خوب مردم مواجه شده است

مدیرعامل سازمان کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز گفت: طرح شناسنامه دار کردن گوشت ها با استقبال خوب مردم مواجه شده است.

به گزارش شهریار، کریم قدرتی صبح امروز در جلسه طرح بسته بندی گوشت های شناسنامه دار با اشاره به اجرای موفق طرح شناسنامه دار کردن گوشت ها، اظهار کرد: در روزهای گذشته تلاش ما این بوده که گوشت های شناسنامه دار را در قصابی ها و مراکز توزیع بصورت کاملا پلمپ شده و با ضریب های امنیتی توزیع کنیم.

او ادامه داد: در طرح شناسنامه دار کردن گوشت ها ابتدا تصور می کردیم که این کار زمان بر باشد اما خوشبختانه در زمان کوتاهی مورد اقبال عمومی قرار گرفت و بازتاب اجتماعی آن را در دیدار با نماینده محترم ولی فقیه در استان دیدیم.

مدیرعامل سازمان کشتارگاه صنعتی تبریز به استقبال قصابی ها از این طرح اشاره کرد و افزود: طرح شناسنامه دار کردن گوشت ها اعتماد بین مردم و قصابی ها را افزایش داد و هر چیزی که اعتماد مردم را بیشتر کند، قطعا موجب افزایش امنیت و مشارکت مردم می شود.

او افزود: در این راستا آموزش های شهروندی در دستور کار شهرداری تبریز قرار گرفته و در تمامی فرهنگسراهای شهرداری و مساجد، جزئیات طرح به مردم آموزش و اطلاع داده می شود و  صدا و سیمای استان و اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز نیز در بحث اطلاع رسانی و آموزش شهروندی ما را همراهی کرده اند. در این راستا تیزرهایی نیز تهیه شده که از هفته آینده در صدا و سیما و تلویزیون های شهری و بیلبوردها در معرض دید عموم قرار می گیرد.

قدرتی در ادامه با بیان اینکه اکیپ های بازرسی سازمان کشتارگاه و و اداره کل دامپزشکی فعال هستند، گفت: بازرسی از قصابی ها و مراکز توزیع گوشت در نوبت های صبح و عصر انجام می شود و در این راستا دادستان محترم نیز تاکید دارد که بازرسی و نظارت با جدیت انجام شود.

او قیمت خرید گوشت در تبریز را ارزان تر از سایر شهرها دانست و افزود: ایجاد شعبه مرکزی توزیع گوشت شناسنامه دار توسط سازمان کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز که به دنبال اصلاح قیمت بنزین و با همکاری اتحادیه و پیمانکاران کشتار انجام شد، کاهش قیمت گوشت را به دنبال داشت و اکنون قیمت گوشت در تبریز بسیار ارزان تر از دیگر شهرها همچون تهران، اصفهان و مشهد است.

مدیرعامل سازمان کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز در ادامه به گام دوم طرح شناسنامه دار کردن گوشت ها اشاره کرد و گفت: در گام دوم، به دنبال بسته بندی گوشت های شناسنامه دار هستیم و در این راستا دستگاه های جدیدی خریداری و آماده سازی شده است. بر اساس فراخوانی که جهت بسته بندی داده ایم، بخش خصوصی استقبال خوبی از این موضوع داشته که نشان می دهد اعتماد به گوشت های شناسنامه دار بیشتر شده است.

او ادامه داد: در بسته بندی گوشت های شناسنامه دار، مشخصات آن اعم از جنسیت با برچسبی روی گوشت درج می شود و طبق این مشخصات، مردم می دانند که چه جنسی می خرند.

قدرتی در ارتباط با تامین گوشت مورد نیاز شهر تبریز، یادآور شد: در مجموعه ما پیمانکاران ظرفیت برطرف کردن نیاز گوشت تبریز را دارند و ما این آمادگی را داریم که علاوه بر تامین نیاز گوشت شهر تبریز، به شهرهای اطراف هم گوشت ارائه کنیم.   

او در خصوص آلایش های دامی نیز اظهار کرد: متاسفانه قیمت آلایش ها مشخص نیست و از طرفی برخی آلایش ها از استان های دیگر وارد و توزیع می شود که این موضوع نیز یکی از دغدغه های جدی است و در این رابطه باید به مردم کمک کنیم.


PDF چاپ چاپ